Yaşam

Atay Gergin “HUMANIMALIUM” sergisiyle Yapı Kredi bomontiada Galeri’de

Yapı Kredi bomontiada, sanatçı Atay Gergin’in ekolojik yaşam dengesi ve çevresel dinamikleri konu alan “İNSANİMALIUM” sergisine ev sahipliği yapıyor. Atay Gergin’in kağıt, ahşap ve buluntu objelerden yaptığı işlerin yer aldığı stant, 10 Şubat’tan itibaren 12.00-21.00 saatleri arasında Yapı Kredi bomontiada Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Yapı Kredi bomontiada Galeri, 10 – 26 Şubat 2023kağıt sanatçısı ve sahne tasarımcısı Atay Gerginekolojik yaşam istikrarı ve çevre dinamikleri merkezde “İNSANİMALİUM” sergiye ev sahipliği yapıyor. Ağırlıklı olarak kağıtla üretim yapan ve üç boyutlu çalışmalarında yardımcı malzeme olarak ahşabı ve buluntu nesneleri kullanan Gergin, çalışmalarında sıklıkla kullandığı kafatası formu üzerinden izleyiciye doğanın en temel kurallarını sorgulama ortamı sunmayı amaçlıyor. .

“İNSANİMALIUM” sergisindeki çalışmalarıyla, insanoğlunun ekolojik yaşamın durağanlığı yanılsamasını kırmak ve farkındalık düzeyini artırmakla ilgilenen sanatçı, tam bir uyum içinde var olabileceğimiz bir dünya gerçeğine odaklanıyor. ekolojik istikrar ve doğa ile mümkün ve hatta gereklidir, acilen üretmemiz gereken gerçekçi stratejilerin gerekliliğine odaklanıyoruz. İşaret eden bir bilinç yaratmayı amaçlar. Eserlerini üretirken, yaşam kesitlerine dair anlatıları olan tema ve nesneleri kaynak alarak ölüm-yaşam-doğa üçgeninde işleyen sanatçı, tasarım ve üretim aşamalarında; Ayrıca asıl ilgi alanı olan sahne tasarımı ve gösteri sanatlarının da etkisiyle tiyatro ve edebiyat metinleri ile ilişkiler kurmaktadır.

Atay Gergin’in “HUMANIMALIUM” sergisi 10 – 26 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında Yapı Kredi bomontiada Galeri’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu