Ekonomi

Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan hakkındaki tezleri yalanladı

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, Türkiye Ekonomik Forumu’na katıldı. toplantı hakkında “Olumsuz sonuçlandı, yatırımcılar ikna edilemedi” asılsız iddialar ortaya atıldı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bu iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

“BÖYLE YANLIŞ İDDİALARA KESİNLİKLE UYMAYIN”

İddiaların masa başında kurgulandığını ve yabancı yatırımcıyı sabote etmeyi amaçladığını belirten DMM’den. Bu tür asılsız iddialara itibar etmeyin” dedi. açıklama yapıldı. DMM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, geçtiğimiz Cuma günü JP Morgan tarafından düzenlenen ve 50 yatırımcının katıldığı bir yatırımcı toplantısı gerçekleştirdi.

Görüşme biter bitmez Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan’ın açıklamaları hakkında asılsız tezler ortaya atıldı. Muhataplarına bile sorulmadan tamamen masa başında kurgulanan bu tartışmalar, uluslararası yatırımcılarla görüşmeyi sabote etmeye yöneliktir. Bu tür temelsiz argümanlara prestij vermeyin.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın katıldığı Türkiye Ekonomik Forumu’ndaki toplantının olumsuz sonuçlandığı ve yatırımcıların ikna edilemediği iddiaları doğru değil. “

Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan, 4 Ağustos Cuma günü JP Morgan tarafından düzenlenen ve 50 yatırımcının katıldığı toplantıya katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu