Ekonomi

SPX Technologies, Ingénia’yı 300 milyon dolara satın aldı

CHARLOTTE, NC – Mühendislik ürünleri ve teknolojilerinde lider olan SPX Technologies (NYSE:SPXC), satın alınan gayrimenkuller de dahil olmak üzere Kanadalı Ingénia Technologies şirketini yaklaşık 405 milyon Kanada Doları (300 milyon ABD Doları) karşılığında satın aldığını duyurdu. Bugün açıklanan bu stratejik hamle, SPX’in HVAC segmenti içerisinde Tasarlanmış Hava Hareketi (EAM) çözümleri sektöründeki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Merkezi Quebec, Mirabel’de bulunan Ingénia, sağlık ve ilaç gibi yüksek hassasiyet ve güvenilirlik gerektiren sektörlerde kritik olan özel hava proses üniteleriyle tanınıyor. Bu satın almanın SPX’in yıllık gelirini artırması beklenirken, Ingénia’nın yıllık gelirinin 2024 için yaklaşık 100 milyon ABD Doları olması öngörülüyor. Ayrıca Ingénia’nın kar marjları ve beklenen gelir büyüme oranı, SPX’in HVAC segmenti ortalamasını aşıyor.

SPX Teknolojileri Lideri ve CEO’su Gene Lowe, Ingénia’nın SPX ailesine entegrasyonu konusundaki heyecanını dile getirerek, Ingénia’nın saygın markası ve niş mühendislik ürünlerinin SPX’in EAM işine güçlü bir katkı sağladığını vurguladı. SPX’in güçlü dağıtım kanallarının yanı sıra Ingénia’nın gelişmiş hava işleme çözümlerinden de yararlanarak pazardaki konumunu genişletmeyi öngörüyor.

Ingénia Lideri Giuseppe Racanelli de Ingénia’nın mühendislik ve üretimdeki inovasyon geçmişine değinerek SPX’e katılmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Birleşmenin daha güçlü bir işletmeyi teşvik etmesi, inovasyonu teşvik etmesi ve müşteriler ve çalışanlar için daha fazla fırsat yaratması bekleniyor.

Bu satın alma, SPX’in 2018’den bu yana 14. satın almasıdır ve pazar lideri platformlar oluşturma stratejisinin altını çizmektedir. Süreç içerisinde Blake, Cassels & Graydon LLP tarafından SPX Technologies’e, McCarthy Tétrault tarafından Ingénia’ya hukuki danışmanlık hizmeti verildi.

Merkezi Charlotte, Kuzey Carolina’da bulunan SPX Technologies, 15 ülkede 4.000’den fazla çalışana sahiptir ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda SPXC sembolü altında işlem gören HVAC ve tespit ve ölçüm pazarlarında lider bir oyuncudur.

2004 yılında kurulan Ingénia, yüksek kaliteli klima santralleri ve üretim otomasyon teknolojisindeki liderliğiyle tanınıyor ve Kuzey Amerika pazarlarında kalite standardını belirliyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu